Aktīvai vasarai – aktīvi sporta veidi

Mēs visi ļoti gaidām vasaru un iespēju atpūsties. Vieni priekšroku dos mierīgai atpūtai, piemēram, gulēs pludmalē, izbaudīs siltos saules starus, nesteidzīgi aizies nopeldēties un turpinās sauļoties. Bet daudziem, tāds atpūšanās veids neder, viņiem vajag iet, skriet, darboties, būt visu laiki kustībā. Ja jūs esat pieraduši brīvo laiku pavadīt tādā veidā, tas mēs jums piedāvājam pavadīt neaizmirstamu vasaru, nodarbojoties ar ūdens sporta veidiem. Te jūs atradīsiet arī ekstrēmus sporta veidus un varēsiet gūt tik daudz jaunu un spēcīgu emociju, ka varēsiet šo jauko vasaru, atcerēties visu ziemu.

Pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti iegūst izklaides uz ūdens un tas nenozīmē, ka jums ir jābūt izcilam sportistam, lai vasarā varētu gūt neskaitāmu daudzumu pozitīvu emociju. Pietiks ar to, ka mācēsiet peldēt, jums būs minimāla fiziska sagatavotība un vēlēšanās iepazīt kaut ko jaunu.

Viens no mūsdienās populārākajiem ūdens sporta veidiem ir vindsērfings. Lai nodarbotos ar to ir vajadzīgs speciāls dēlis, kura garums ir no diviem līdz četriem metriem un piestiprināta bura. Kā var šo dēli vadīt, jums izstāstīs un parādīs instruktors, bet ātrums ar kādu jūs pārvietosieties, būs atkarīgs no viļņiem un vēja stipruma. Nodarboties ar vindsērfingu var gandrīz jebkurā vietā. Iemācīties vadīt dēli ir samērā viegli.

Mazliet sarežģītāk ir apgūt tādu sporta veidu kā kaitings. Šim sporta veidam ir nepieciešams dēlis, kuru aiz sevis velk gaisa pūķis. Bez pūķa nav iespējams noturēties uz ūdens virsmas, tāpēc, ka dēlis nav spējīgs noturēt jūsu svaru, tāpēc, lai veiksmīgi nodarbotos ar šo ūdens sportu, jums ir vajadzīgs nepārtraukts vējš. Šis sporta veids prasīs uzmanību, ātru reakciju un labu fizisko sagatavotību, it īpaši tad, ka brauciens notiek stipra vēja laikā. Tāds, aktīvs sporta veids vasarā, labāk piestāv vīriešiem, bet ir arī sievietes, kuras ar to lieliski tiek galā. Vispirms ir jāiemācās uz ūdens pareizi palaist pūķi, iepazīties ar drošības noteikumiem un tad var sākt mācīties vadīt pūķi braucot uz dēļa.

Veikbordings no ūdens slēpēm atšķiras ar visdažādākajiem trikiem un lēcieniem, kuri tiek izpildīti ar viļņu un tramplīnu palīdzību. Šis sporta tiek uzskatīts par vienu no drošākajiem sporta veidiem, jo šeit gūto traumu skaits ir ļoti minimāls. Braukšanu var realizēt divos veidos, pirmais – braukšana aiz motorlaivas, otrais- vilkšana ar vinču. Iesācējiem, tomēr labāk braukt aiz motorlaivas, tāpēc, ka tad brauciens būs vienmērīgāks un jau pēc pāris nodarbībām jums parādīsies drošības sajūta.

Viens no visjautrākajiem ūdens sporta veidiem ir zorbings. Lai nodarbotos ar to nav vajadzīga nekāda iepriekšējā fiziskā sagatavotība. Caurspīdīga liela bumba, kuru sauc par zorbu, tiek aiztaisīta ciet ar speciālu “rāvējslēdzēju”, kurš nelaiž cauri ūdeni. Cilvēks atrodas zorba iekšpusē, kur var vārtīties, skriet…un to visu var darīt arī aukstā ūdenī, tāpēc, ka bumba nelaiž cauri aukstumu. Kaut gan zorbam ir viens liels mīnuss – visi prieki ilgst aptuveni 10 – 15 minūtes, jo tieši tādam laika periodam pietiek gaisa.

Daudz piekritēju ir iemantojis arī akvaskipers. Ar šī neparastās ierīces palīdzību, var ļoti ātri pārvietoties pa ūdens virsmu. Akvaskipers ir ļoti kompakts, to var samontēt dažu minūšu laikā, tāpēc to ir ļoti ērti ņemt sev līdzi.