Kaitbords iesācējiem. Īss mācību kurss

Paņemsim dēli un pūķi, vēlams tādu, kurš var pacelties 30 metru augstumā un sagaidīsim pieklājīgu vēju, nu lūk, un jūs jau esat īsts kaitotājs, jauna sporta veida – kaitborda – pārstāvis, kurš šobrīd strauji kāpj popularitātes virsotnē. Ja jūsu mērķis nav piedalīties ekstremālās šova pārraidēs, kur profesionāļi pārvarot pievilkšanās spēku ieskrienas līdz ātrumam 80 km/h un paceļas virs viļņiem augstumā līdz 15 metriem, tad apgūt šo māku būs samērā viegli. Pietiks ar kārtīgu instruktāžu un dažu dienu treniņiem.

Instruktāža uz sauszemes

Pats galvenais ir saprast, kā vajag vadīt pūķi. Daudzās kaitborda skolās nodarbības sākas pludmalē. Iesācējiem tiek piedāvāts pamēģināt savus spēkus ar mācību pūķi, kuru ir ļoti viegli vadīt. Manipulējot ar ro, mēs varam ļoti viegli un ātri saprast, kā pūķis uzvedas, kad ir vējš. Šajās mācībās galvenais ir iemācīties katru sekundi sekot līdzi debesīs iedomātajam 180 grādu lokam, kura rāmjos, visu laiku, ir jāatrodas jūsu pūķim. Šo telpu gaisā ir pieņemts saukt par “vēja logu”.

Sajust vilkmi

Pirms jūs apstāsieties uz dēlā, izmēģiniet pūķa vadīšanu tad, kad tas jūs velk pa ūdeni bez dēļa. Noregulējiet pūķi tā, lai tas atrastos pašā pludmales malā, savienojiet kājas un nolieciet galvu. Tagad, izmantojot savu ķermeni stūres vietā, jūs varat slīdēt pa ūdeni pret vēju. Šīs iemaņas jums noderēs tad, kad vajadzēs meklēt viļņos no jums aizmukušo dēli. Kaitotāji cenšas ļaunprātīgi neizmantot dažādus sienamos, lai izsargātos no dēlā pazaudēšanas, tāpēc, ka pazaudētais dēlis var atgriezties un ar milzīgu spēku iesist jums pa galvu.

Pirmie mēģinājumi ūdenī

Virziet dēli 45 grādu leņķi pa vējam, tieši pūķa virzienā, lai tas mierīgi planē neitrālā stāvoklī uz “plkst. 12:00”. Ievietojiet kājas uz dēļa, tam paredzētajās cilpās, tad viegli pagrieziet dēli pa vējam un palaidiet pūķi un savu svaru pārceliet uz kājām. Tiklīdz, kā jums izdosies iztaisnoties, izpildiet kustības ar pūķi, vilkme pastiprināsies, jūs ieskriesieties, un dēlis uzņems vajadzīgo ātrumu. Tagad liecieties atpakaļ, 45 grādu leņķī un noregulējiet pūķi vajadzīgajā jums pozīcijā. Turieties taisni, gurnus izvirziet uz priekšu, plecus iztaisnojiet un atvirziet atpakaļ.

Gājiens pret vēju

Iemācoties kustēties pret vēju, jūs peldēšanas beigās, varēsiet pludmalē atgriezties tieši tajā paša vietā, no kuras sākāt savu ceļu. Turiet pūķi burtiski uz robežas, atliecieties atpakaļ un pagrieziet gurnus un augumu tajā virzienā, kurā esat nolēmis doties. Lai dēlis nedreifētu pa vējam, pārceliet svaru uz aizmugurējo kāju. Visus laiku skatieties pār plecu, lai sekotu līdzi tam virzienam, kurā jūs dodaties.

Noderīgas iemaņas

Pūķa vadīšana

Ja jums viena roka iet uz priekšu, tad otrai ir jāiet atpakaļ, tieši tāpat kā boksā. Pūķis ir samērā elastīga konstrukcija, pavelkot aiz siksnas, jūs izliecat visu tā nesošo virsmu. Ja jūs gribat, lai pūķis dotos pa kreisi, pavelciet aiz kreisās siksnas, šajā brīdī labā roka aiziet uz priekšu, ja jums vajag, lai pūķis pagriežas pa labi, viss jāizdara pretējā secībā.

Pūķa palaišana

Ja jūs gribat stāvēt uz vietas, turiet pūķi zenītā. Gribat kustēties uz priekšu, nopiķējiet pūķi tieši līdz ūdenim un tad atkal paceliet to augšā. Pūķis darbojas kā lidmašīnas spārns. Lai varētu nepārtraukti uzņemt ātrumu, vajag pūķi pacelt zenītā un tad to piķēt, gandrīz līdz pašam ūdenim.