Moderni ūdens sporta veidi, kuri patīk daudziem

Vasara – brīnišķīgais atpūtas laiks. Saule, jūra, ko labāku var vēlēties. Vieni, šo skaisto atpūtas laiku, izbauda mierīgi guļot un sauļojoties saulē, ik pa brīdim peldoties, viņiem tāda atpūta liekas vislabākā. Citi, atkal, tādu atpūtu pat iedomāties nevar, viņiem vajag kustēties, iet, skriet, visu laiku piedzīvot kaut ko jaunu, izjust vēl nebijušas sajūtas un emocijas. Tādi cilvēki arī vasarā izvēlas nodarboties ar sportu, ko lai sakām, ūdens sporta veidi tagad ir kļuvuši ļoti moderni un pieprasīti, ar tiem sāk nodarboties aizvien vairāk cilvēku.

Varbūt ir pienācis laiks, arī jums to pamēģināt un padarīt vasaru vēl vairāk aizraujošu un interesantu? Ieviesiet savā atpūtā mazliet sporta un mazliet ekstremālu sporta veidu, kuri tik daudziem jau patīk! Varbūt tie iepatiksies arī jums?

Neparastie sporta veidi šobrīd ir modes kalngalā un nav nekādas vajadzības kļūt par izcilu sportistu, lai varētu sākt ar tiem nodarboties, pietiks ar to, ja jums ir minimāla fiziska sagatavotība, jūs mākat peldēt un jums ir ļoti liela vēlēšanās pamēģināt kaut ko jaunu!

Iepazīsieties – vindsērfings

Šobrīd, tas ir viens no populārākajiem sporta veidiem. Dēlis un bura, tas ir viss, kas tev nepieciešams, lai sāktu nodarboties ar šo sporta veidu. Dēļa izmēri ir no 2 līdz 4,5 metriem. Iesācēja dēlis varētu būt no 2,75 līdz 3,20 metriem garš, tā platums – starp 60 – 70 centimetriem un tilpums – 200 litri. Dēlis ir jāizvēlas vadoties no svara, ja jūsu svars ir mazāks par 60 kg pietiks ar 160 – 180 litru tilpumu, bet ja jūsu svars ir lielāks par 80 kg, tad dēļa vēlamais tilpums ir ap 200 litriem. Pirmajās burāšanas reizēs iesakām, izmantot mazāka izmēra buru. Glābšanas veste ir obligāta gan iesācējiem, gan pieredzējušiem sportotājiem. Pieredzējuši instruktori parādīs jums, kā vajag vadīt dēli, sākot ar visvienkāršākajiem režīmiem un beidzot ar vissarežģītākajiem. Šis sporta veids der gandrīz visiem vecumiem, tā uzskata profesionāļi.

Romantiskais kaitings jeb pūķošana

Šajā ūdens sporta veidā viss ir mazliet sarežģītāk. Jums ir vajadzīgs dēlis un gaisa pūķis, kurš velk jūs līdzi. Protams, ka var iemācīties to vadīt. Dēlis nav spējīgs noturēt cilvēka svaru, tāpēc bez pūķa, kuru vada vēja spēks, uz dēļa noturēties nav iespējams. Lai varētu nodarboties ar šo sporta veidu, kā arī apgūt šo sporta veidu ir nepieciešams nepārtraukts vējš. Instruktori apgalvo, ka kļūt par pieredzējušu pūķotāju var pēc 10 nodarbībām, bet justies daudz pārliecinošāk, var jau pēc 2 nodarbībām. Šis sporta veids nav paredzēts ikvienam, jo tas prasa gan uzmanību. Labāk to apgūt savā dzimtajā valodā, lai izvairītos no tehniskām kļūdām, kuras var novest pie traumām. Galvenās briesmas – nepareiza pūķa vadīšana stipra vēja laikā, šeit ir vajadzīga laba fiziskā sagatavotība un ātra reakcija, tāpēc šis sporta veids vairāk der vīriešiem. Instruktāža sākas ar pūķa pacelšanās un nolaišanās apmācību, pūķa pacelšanos no ūdens, tiek apgūtu drošības noteikumi un tikai pēc tam sākas nodarbības ar dēļa izmantošanu.

Ūdens slēpes

Iemācīties slēpot ar tradicionālajām pāra ūdens slēpēm ir ļoti vienkārši, to var izdarīt dažu minūšu laikā. Daudzi, kuri jau ir iemācījušies slēpot ar pāra ūdens slēpēm, izvēlas vēlāk slēpot uz vienas slēpes.

Mēs pastāstījām tikai par dažiem, moderniem un interesantiem sporta veidiem, vēl ir ļoti daudz aizraujošu un asu izjūtu pilnu ūdens sporta veidu.