Slēpes vasarā jeb kā iemācīties braukt ar ūdensslēpēm

Saule, ūdens šļakatas, vējš tieši sejā… pamēģini kā bulta lidot nevis pa debesīm, bet pa ūdens virsmu.

Kas ir teicis, ka slēpes ir domātas tikai slēpošanai ziemā? Ja jums ir ļoti garlaicīgi slēpot pa piesnigušajām pļavām un kļūst bēdīgi no tā vien, ka ieraugāt pieputējušo slēpotāja inventāru, tad padariet savu dzīvi krāsaināku un iemācieties braukt ar ūdensslēpēm. Ticiet man, asu sajūtu būs pietiekoši. Tās ir sajūtas, kuras ir grūti aprakstīt… kuteris sāk braukt un tu uzsāc lidojumu! Ar ātrumu 40 km/st tu slīdi pa ūdens virsmu, vējš tieši sejā, visapkārt ūdens šļakatas, elpu aizrauj…bet tu turpini lidot!

Vissarežģītākais šajā sporta veidā ir piecelties no ūdens, pēc iespējas ātrāk pārvarēt pretestību un nokļūt uz ūdens virsmas. To jums parādīs un iemācīs zinoši instruktori, bet ja viss ir izdarīts pareizi, tad kuteris pats jūs izvilks no ūdens. Tajā brīdī vajag vienmērīgi sadalīt svaru uz abām kājām un turēt dēli, aptuveni 45 grādu leņķī, attiecībā pret ūdens virsmu. Tad, kad jūs sajutīsiet, ka kuteris pilnībā jūs ir izvilcis no ūdens, pacentieties pārnest svaru uz vadošo kāju, pievelciet rokturi pie vēdera un pagriezieties slīdēšanas virzienā. Viss. Tagad var krist. Visticamāk, ka kritīsiet vismaz divas, trīs reizes un pēc tam sāksiet normāli vizināties.

Ūdensslēpes salīdzinājumā ar citiem ūdens sporta veidiem ir vienkāršs sporta veids, tas neprasa lielu piepūli ne tehnikas apgūšanā, ne fiziskās sagatavotības ziņā. Tas ir pieejams arī bērniem un cilvēkiem gados, bet tomēr tas, savā ziņā, ir ekstremāls sporta veids, kuram ir nepieciešama iepriekšējā sagatavošanās. Tāpēc atgādinām vēlreiz – nodarboties ar šo sporta veidu, neskatoties uz to, ka tas ir vienkāršs, ir jāsāk instruktora uzraudzībā. Ar instruktoru jūs varat apspriest, kādu inventāru labāk iegādāties. Iesācējam vislabāk ir sākt mācīties braukt ar pāra slēpēm vai kombinētājām slēpēm. Tādas, universālas slēpes ļauj uz divām slēpēm pārvietoties tā, it kā jūs pārvietojaties uz vienas slēpes. Ja jūs esat pieņēmis lēmumu iegādāties pāra kombinētās slēpes, tad izvēlieties, kādas tās būs – šauras vai platas.

Platās slēpes ir stabilākas, ar to palīdzību var sākt apgūt kustību tehniku, kura ir paredzēta braukšanai ar vienu slēpi, kā arī slaloma kustības, jo tām, braucot ar platām slēpēm, būs vajadzīgs mazāks ātrums. Ja jūsu meistarības līmenis būs pakāpies, tad bez slaloma slēpēm jums neiztikt. Tas ir diezgan dārgs prieks. Parasti slēpes tiek izgatavotas no izturīga, ar speciālu sastāvu, piesūcināta koka vai stikla plastikas. Pāra slēpju apakšējā virsma ir plakana un mazliet izliekta, tā ir vieglāk noturēties uz ūdens. Kas attiecas uz slaloma slēpēm, tad to slīdošā virsma vienmēr ir izliekta, jo lielāks izliekums, jo labāk slēpes saskaras ar ūdeni.

Lai iesāktu braukt ar ūdensslēpēm, jums būs vajadzīgas ne tikai slēpes, bet arī speciāls hidrokostīms. Nevajag censties braukšanai ar ūdensslēpēm pielāgot kostīmu, kurš ir paredzēts daivingam. Šim sporta veidam ir vajadzīgs savs, speciāls kostīms, kurš ir izgatavots no neoprēna. Šādā kostīmā starp ādu un audumu izveidojas plāna ūdens kārtiņa. Ķermenis šo ūdeni uzsilda, bet neoprēns novērš siltuma zudumus. Kostīms, kurš ir izgatavots no šī auduma, ļauj slēpotājam brīvi kustēties.

Vēl būs nepieciešama glābšanas veste un cimdi. Pret glābšanas vestes izvēli, vajag izturēties ļoti nopietni, tai jābūt pareizajam izmēram, jo jums tajā būs jāuzturas vairākas stundas, tā nedrīkst ierobežot manevrus un tai ir jāpasargā jūs no sitieniem. Cimdiem ir jābūt no blīva auduma ar labu oderi un drošiem fiksatoriem.