Ūdens sporta veidi, kurus var apvienot ar tūrismu un ceļošanu

Saule, ūdens, fiziskā slodze un neliela adrenalīna deva – tie ir labākie ceļabiedri siltajā gadalaikā. Ūdens sports ļauj uzkrāt D vitamīnu, uzlādēties ar enerģiju, aizraujošām emocijām uz ilgu laiku. Nodarboties ar ūdens sporta veidiem var gan okeānu, gan jūru piekrastēs. Ja vietā, kur jūs dzīvojat ir piemērota ūdens tilpne, tad jau nav obligāti doties kaut kur tālu projām, lai baudītu šo lielisko sporta veidu.

Peldēšana ar kajakiem

Peldēšana ar kajakiem ir sporta disciplīna, kura paredzēta gan kalnu upēm, gan parastajām upēm, gan ezeriem un dažādām ūdenstilpnēm, kā arī aktīvai atpūtai un tūrismam. Kajaks – ir maza, viegla, slēgta tipa laiva, kura tiek darbināta, pielietojot cilvēka muskuļu spēku un airus. Vispopulārākie ir sportam un tūrismam paredzētie kajaki. Visbiežāk sastopami ir vienvietīgie, divvietīgie un trīsvietīgie kajaki, kuri var būt gan izjaucami, gan neizjaucami. Neizjaucamie kajaki ir pieejami tūristu bāzes, kur tie parasti tiek piedāvāti sacensībām, treniņiem un tūrisma pārgājieniem. Izjaucamie kajaki parasti ir tiem, kuri paši, patstāvīgi nodarbojas ar ūdens sporta pārgājieniem.

Kajaki var būt paredzēti sporta nodarbībām, ģimenes un individuālai lietošanai. Mūsdienās ir ļoti izplatītas brīvdienu tūres. Pēc subjektīviem novērojumiem, varam teikt, ja tādas, brīvdienu tūres veic regulāri, tad pozitīvais efekts, ko tās rada uz cilvēka pašsajūtu un garastāvokli ir acīm redzams. Peldēšana ar kajakiem piesaista tos cilvēkus, kuriem patīk vērot gleznainās dabas ainavas, kā arī izmantot savas iespējas šķēršļu pārvarēšanai.

Sērfings

Tā ir slīdēšana pa viļņiem (parasti jūrā vai okeānā), stāvot uz sērfinga dēļiem, kuri parasti ir izgatavoti no penopolistirēna vai penopoliuretāna un ir samērā viegli. Tas ir viens no sporta un aktīvajiem, brīvā laika pavadīšanas veidiem, kā arī dzīves veids, dažiem cilvēkiem, kuri ir ūdens ekstrēma piekritēji. Tiek uzskatīts, ka agrāk, sērfings bija Havajas karaļu izklaide. Viņi peldēja uz masīviem dēļiem, kuru svars bija aptuveni 70 kg un to garums bija aptuveni 5 metri. Tagad sērfinga dēlis ir daudz vieglāks un tā garums parasti ir no 1,8 – 3 metriem.

Sērfotāji izmanto daudz dažādu tehniku un dažādus dēļus. Sērfot var atbalstoties uz ceļgaliem, guļot, uzvelkot pleznas un speciālas ierīces uz rokām, lai varētu vieglāk slīdēt pa ūdeni, to sauc par body sērfingu.

Sērfings ir nodarbe, kura prasa labu fizisko sagatavotību, māku lieliski peldēt, līdzsvara sajūtu un spēku, lai varētu tikt galā ar viļņiem un dēli. Pirms brauciena svešā vietā, noteikti painteresējieties, kāds ir gultnes reljefs un straumes virziens, vai tuvumā nav klinšu un koraļļu rifu.

SUP

SUP – Stand Up Paddle Boarding – airēšana stāvot uz dēļa. Šī ūdens izklaide, pavisam nesen kļuva par patstāvīgu, ūdens sporta veidu. Tā mazliet atgādina sērfingu, bet atšķiras no tā ar dēļa izmēriem – tas ir platāks un garāks, kā arī ar peldēšanas manieri, jo te ūdens sporta cienītājam, rokās parādās airis, kurš tiek piemeklēts atkarībā no cilvēka auguma (aira garums, tas ir cilvēka auguma garums, plus 20 centimetri).

Tiek uzskatīts, ka tādu airēšanu ir izdomājuši jaunieši no Havaju salām. Iesākumā SUP uztvēra kā joku, bet ar laiku, attieksme pret to kļuva aizvien nopietnāka. Nodarboties ar šo sporta veidu sāka tie cilvēki, kuri agrāk neuzdrošinājās nodarboties ar sērfingu vai vindsērfingu. Pateicoties SUP, pārliecības sajūta un līdzsvara sajūta uz ūdens pieaug, apgūt ekstremālos sporta veidus kļūst daudz vienkāršāk. Mūsdienās Stand Up Paddle Boarding jau ir sasniedzis rekordus – pārpeldējis Gibraltāra jūras šaurumu.

Ar SUP var peldēt gan pa mierīgu ūdens virmu, gan pa viļņainu, rīkot sacensības, veikt nobraukumus pa kalnu upēm. Iemācīties ar to braukt ir viegli, to var izdarīt jebkurā ūdens krātuvē, neatkarīgi no laika apstākļiem, piemēram vēja vai viļņiem.