Iepirkties kopā ar stilistu (nobeigums)

Tāpat stilista piedāvājumus var izmantot citiem mērķiem. Ne vienmēr sievietes griežas pie stilistiem, lai atjaunotu garderobi vai nomainītu savu stilu. Ir sievietes, kas vēlas stilista palīdzību izvēloties kāzu kleitu, kā arī atrast kādu interesantu tērpu ballei, saviesīgam pasākumam vai vienkārši fotosesijai. Jebkurā brīdī, kad nepieciešams kaut kas, kas saistīts ar stilu, apģērbu un modi, ir iespēja vērsies pie stilistu un viņš ar prieku jums palīdzēs.

Stilisti nestrādā ar konkrētiem veikaliem vai zīmoliem. Stilisti pārzina katra veikala piedāvājumu un zina uz kuru veikalu doties pēc nepieciešamā stila precēm. Stilisti domā arī par to, lai apģērbs būtu kvalitatīvs un būtu iespēja to valkāt ilgāku laiku. Tāpat stilistu uzdevums ir atrast apģērbu, ar kura palīdzību var izveidot dažādus apģērba salikumus, jo ne vienmēr kleitu var savilkt ar dažādām kurpēm vai jaciņām. Arī stilistu pieredze spēj palīdzēt izvēlēties kvalitatīvāka auduma apģērbus un zināma priekšrocība ir strādājot ar vairākiem stiliem uz cilvēku vēlmēm. Ir dažādi veikali, kuros iepērkas paši stilisti un tie būs arī veikali, kuros ieteiks iepirkties arī tev, jo šī veikala prece ir pārbaudīta un stilists to atdzīst par labu. Veikali, kurus iesaka apskatīt stilists bieži vien ir veikali, pēc kuriem var spriest par patreizējām modes tendencēm un aktualitātēm.

Stiliste atzīst, ka vērojot cilvēkus uz ielām, pēdējā laikā biežāk ir sastopami cilvēki, kuri lieto aksesuārus, kas ir pozitīvi. Ja agrāk nešķita, ka tas ir kas ļoti nepieciešams pie apģērba, tad pašlaik aksesuāri strādā kā rozīnītes pie kopējā izveidotā tēla – http://www.tagliaerbapro.com/.

Tika veikts pētījums, kurš pierāda, ka liela daļa sievietes iepērkas tādēļ, jo vēlas sevi iepriecināt. Bieži sievietes pamana kādu konkrētu lietu un to impulsa brīdī nopērk. Toties mājās, to mēģinot savilkt ar pārējiem apģērbiem nekas nesanāk. Iepērkoties ir jādomā par savu stilu un par drēbēm, kas jau atrodas skapī. Ja visas drēbes ir vienā stilā, nebūtu gudri nopirkt žaketi, kura uz manekena izskatījās skaisti. Varbūt atsevišķi tā izceļas un ir ļoti skaista, bet jautājums paliek – vai tev būs iespēja konkrēto apģērba gabalu savilkt ar pārējām drēbēm?

Stilistiem ikdienā ir jāsaskaras ar daudz izaicinājumiem. Nereti stilistam ir jāapvieno divas profesijas vienā – stilists un psihologs. Ir jāmāk sarunāties ar cilvēkiem un pastāstīt, kādēļ viņam piestāvētu konkrētais izgriezums un tā tālāk. Tāpat nav viegli kontaktēties ar visiem cilvēkiem, ir cilvēki, kuri paši nezina, ko vēlas un grib, lai stilists visu izdomā uz vietas. Protams, ir iespēja pateikt, kādas drēbes konkrētajam cilvēkam piestāvēs, toties ne vienmēr klienta domas sakrīt ar stilista domām. Ir cilvēki, kuri skaidri zina IT, ko vēlas un ar viņiem ir viegli sazināties un apmainīties domām un uzskatiem. Stilista sapņu klients ir tāds, kurš pasaka savus uzskatus, toties beigās pilnībā uzticas stilista lēmumiem un uzskatiem.

Stilista darbs var būt aizraujošs un interesants, toties tas prasa pacietību un labu kontaktu ar cilvēkiem.

Daivings – iepazīstamies ar zemūdens pasauli

Kas ir daivings?

Daivings, tā ir iespēja atslābināties un iegrimt zemūdens pasaulē, kur notiek spraiga, interesanta, piedzīvojumiem dzīve. Jēdziens “daivings”, tulkojumā no angļu valodas nozīmē “nolaišanās zem ūdens”, “ūdenslīdēja ieniršana”. Pats pirmais, daivinga aizsācējs, bija viens no pasaulē plaši pazīstamiem cilvēkiem – Žaks Īvs Kusto. Tieši viņš, 1943. gadā izgudroja akvalangu un miljoniem cilvēku deva iespēju, iepazīties ar noslēpumainu zemūdens pasauli. Nedaudz vēlāk, Kusto teica, ka šis izgudrojums uzdāvināja cilvēcei ne tikai dzelmi, bet arī deva iespēju cilvēkam, izmantot zemūdens pasauli, pēc saviem uzskatiem.

Daivings – tā ir aizraušanās, zemūdens peldēšana ar akvalangu. Daivingu nevajag jaukt ar ūdenslīdēju darbu, jo ūdenslīdējs, pirmām kārtām, ir profesionālis, kurš ir izgājis nepieciešamo, speciālo apmācību, ir trenējies ienirt lielos dziļumos un veikt tur nepieciešamos darbus. Daiveri ir vienkārši, azartiski cilvēki, kuri ar akvalangu palīdzību peld zem ūdens, lai gūtu baudu no saskarsmes ar zemūdens dabu un tās iemītniekiem.

* ja velies izbaudīt daivinga priekus bet tev nav nauda tad iesaku apmeklēt Gruzijas kredītu salīdzināšanas portālu Šeit!

Amatieru daivings – tāir ieniršana kristāltīros, tropisko jūru ūdeņos, kur jūs ieskauj daudzkrāsaino zivju bari, koraļļu skaistums un kaut kur netālu nogrimuša kuģīša, izpēte. Daivers un viņa pārinieks, uzvelk tērpu, ieiet ūdenī un sāk pētī zemūdens floru un faunu, lēnām pārvietojoties ūdens dzelmē.

Vai daivings ir sporta veids? Cilvēku domas, šajā jautājumā dalās, vieni to uzskata par sporta veidu, citi atkal, par sava veida, atpūtu.

Visdrīzāk, pie sporta veidiem, pat var teikt ekstrēmiem sporta veidiem mēs varam minēt frīdaivingu. Frīdaivingā, atšķirībā no daivinga, netiek izmantotas nekādas elpošanas ierīces. Cilvēks zem ūdens nirst tikai ar plaušās ievilkto gaisu. Pirms niršanas, cilvēki mācās pareizi elpot, izpilda dažādus vingrinājumus, jo lielākā cilvēku daļa elpo nepareizi, nemāk ieelpot tā, lai izmantotu visu plaušu tilpumu.
Īsti, šā sporta veida lietpratēji, nirst vairāk nekā simts metru dziļumā.

Kā sākās zemūdens peldēšana?

Zemūdens peldēšana sākās tajos senajos laikos, kad pirmatnējais cilvēks pirmo reizi ienira zem ūdens. Viņš tur bija tikai īsu brīdi, bet viņam tas ļoti iepatikās. Bet kā lai palielina skābekļa krājumus, kuri ir tik mazi?

Sāka cilvēks domāt, ko lai dara. Un izdomāja, ka vajag trenēties elpot un pacensties sev līdz zem ūdens paņem skābekli, bifeļu ādas maisos. Tā, mūsu pirmatnējais cilvēks, trenējās samērā ilgi. Pēc kāda laika, viņš varēja zem ūdens atrasties jau gandrīz 4 minūtes, bet tālāk viņam nekas nesanāca. Tad viņš mēģināja nirt ar maisiem, bet tas bija ļoti neērti. Tie visu laiku uzpeldēja, gaiss spiedās laukā pa visiem caurumiem un tā tur bija pavisam maz. Tā pirmatnējā draivera priekšā nostājās, tajos laikos neatrisināma problēma. Gāja laiks, mainījās valdība, gadsimts nomainīja gadsimtu, bet cilvēks joprojām domāja, kā pagarināt atrašanās laiku zem ūdens.

Šo jautājumu atrisināt palīdzēja gaisa “zvana” izgudrošana. Šī ierīce atgādināja milzīgu zvanu, kurš planēja ūdens dziļumos. Tā iekšpusē atradās soliņš nirējam, virspusē vārsts ar šļūteni, kurš bija savienots ar rokas pumpi. Pumpis atradās laivā un pumpēja gaisu zem ūdens. Bet šī konstrukcija bija ļoti nestabila, bieži apgāzās, nirēji to negribēja izmantot. Ideja bija lieliska, bet 16. gadsimta tehnika neļāva tai pilnībā realizēties.

Iestājās 19. gadsimts. Šajā laikā daudz kas bija mainījies un cilvēka ideja, peldēt zem ūdens, sāka piepildīties.

1837. gadā tika izgurdrots pirmais ūdenslīdēja kostīms ar tērauda ķiveri. Tā izgudrotājs bija Augusts Zibē. Šis kostīms, bez īpašām izmaiņām eksistē arī tagad, bet ūdenslīdējs tajā vienmēr ir piesaistīts ar vadu, pa kuru tiek padots gaiss, pie kuģa. Te, nevar būt nekāda runa, par peldēšanas brīvību.

1945. gadā, brīvību zemūdens peldētājiem deva Žaks Īvs Kusto, jo viņš, šajā gadā, izgudroja akvalangu. Tagad zemūdens peldētājiem ir iespēja peldēt zem ūdens, priecāties par zemūdens pasauli, fotografēt un filmēt zemūdens valstību.

Ūdens sporta veidi, kurus var apvienot ar tūrismu un ceļošanu

Saule, ūdens, fiziskā slodze un neliela adrenalīna deva – tie ir labākie ceļabiedri siltajā gadalaikā. Ūdens sports ļauj uzkrāt D vitamīnu, uzlādēties ar enerģiju, aizraujošām emocijām uz ilgu laiku. Nodarboties ar ūdens sporta veidiem var gan okeānu, gan jūru piekrastēs. Ja vietā, kur jūs dzīvojat ir piemērota ūdens tilpne, tad jau nav obligāti doties kaut kur tālu projām, lai baudītu šo lielisko sporta veidu.

Peldēšana ar kajakiem

Peldēšana ar kajakiem ir sporta disciplīna, kura paredzēta gan kalnu upēm, gan parastajām upēm, gan ezeriem un dažādām ūdenstilpnēm, kā arī aktīvai atpūtai un tūrismam. Kajaks – ir maza, viegla, slēgta tipa laiva, kura tiek darbināta, pielietojot cilvēka muskuļu spēku un airus. Vispopulārākie ir sportam un tūrismam paredzētie kajaki. Visbiežāk sastopami ir vienvietīgie, divvietīgie un trīsvietīgie kajaki, kuri var būt gan izjaucami, gan neizjaucami. Neizjaucamie kajaki ir pieejami tūristu bāzes, kur tie parasti tiek piedāvāti sacensībām, treniņiem un tūrisma pārgājieniem. Izjaucamie kajaki parasti ir tiem, kuri paši, patstāvīgi nodarbojas ar ūdens sporta pārgājieniem.

Kajaki var būt paredzēti sporta nodarbībām, ģimenes un individuālai lietošanai. Mūsdienās ir ļoti izplatītas brīvdienu tūres. Pēc subjektīviem novērojumiem, varam teikt, ja tādas, brīvdienu tūres veic regulāri, tad pozitīvais efekts, ko tās rada uz cilvēka pašsajūtu un garastāvokli ir acīm redzams. Peldēšana ar kajakiem piesaista tos cilvēkus, kuriem patīk vērot gleznainās dabas ainavas, kā arī izmantot savas iespējas šķēršļu pārvarēšanai.

Sērfings

Tā ir slīdēšana pa viļņiem (parasti jūrā vai okeānā), stāvot uz sērfinga dēļiem, kuri parasti ir izgatavoti no penopolistirēna vai penopoliuretāna un ir samērā viegli. Tas ir viens no sporta un aktīvajiem, brīvā laika pavadīšanas veidiem, kā arī dzīves veids, dažiem cilvēkiem, kuri ir ūdens ekstrēma piekritēji. Tiek uzskatīts, ka agrāk, sērfings bija Havajas karaļu izklaide. Viņi peldēja uz masīviem dēļiem, kuru svars bija aptuveni 70 kg un to garums bija aptuveni 5 metri. Tagad sērfinga dēlis ir daudz vieglāks un tā garums parasti ir no 1,8 – 3 metriem.

Sērfotāji izmanto daudz dažādu tehniku un dažādus dēļus. Sērfot var atbalstoties uz ceļgaliem, guļot, uzvelkot pleznas un speciālas ierīces uz rokām, lai varētu vieglāk slīdēt pa ūdeni, to sauc par body sērfingu.

Sērfings ir nodarbe, kura prasa labu fizisko sagatavotību, māku lieliski peldēt, līdzsvara sajūtu un spēku, lai varētu tikt galā ar viļņiem un dēli. Pirms brauciena svešā vietā, noteikti painteresējieties, kāds ir gultnes reljefs un straumes virziens, vai tuvumā nav klinšu un koraļļu rifu.

SUP

SUP – Stand Up Paddle Boarding – airēšana stāvot uz dēļa. Šī ūdens izklaide, pavisam nesen kļuva par patstāvīgu, ūdens sporta veidu. Tā mazliet atgādina sērfingu, bet atšķiras no tā ar dēļa izmēriem – tas ir platāks un garāks, kā arī ar peldēšanas manieri, jo te ūdens sporta cienītājam, rokās parādās airis, kurš tiek piemeklēts atkarībā no cilvēka auguma (aira garums, tas ir cilvēka auguma garums, plus 20 centimetri).

Tiek uzskatīts, ka tādu airēšanu ir izdomājuši jaunieši no Havaju salām. Iesākumā SUP uztvēra kā joku, bet ar laiku, attieksme pret to kļuva aizvien nopietnāka. Nodarboties ar šo sporta veidu sāka tie cilvēki, kuri agrāk neuzdrošinājās nodarboties ar sērfingu vai vindsērfingu. Pateicoties SUP, pārliecības sajūta un līdzsvara sajūta uz ūdens pieaug, apgūt ekstremālos sporta veidus kļūst daudz vienkāršāk. Mūsdienās Stand Up Paddle Boarding jau ir sasniedzis rekordus – pārpeldējis Gibraltāra jūras šaurumu.

Ar SUP var peldēt gan pa mierīgu ūdens virmu, gan pa viļņainu, rīkot sacensības, veikt nobraukumus pa kalnu upēm. Iemācīties ar to braukt ir viegli, to var izdarīt jebkurā ūdens krātuvē, neatkarīgi no laika apstākļiem, piemēram vēja vai viļņiem.

Raksts tapis sadarbībā ar Sesxi247, kas izsniedz dažāda veida aizdevumus kuru skaitā ir arī bezprocenta kredīti, kas gruzīnu valodā ir “უპროცენტო სესხი” , tāpēc mēs ļoti nevērtētu ja tu apskatītu viņu mājas Gruzijas portālu, lai mēs arī turpmāk saņemtu no viņiem sponsorēšanas līdzekļus!!

Aktīvai vasarai – aktīvi sporta veidi

Mēs visi ļoti gaidām vasaru un iespēju atpūsties. Vieni priekšroku dos mierīgai atpūtai, piemēram, gulēs pludmalē, izbaudīs siltos saules starus, nesteidzīgi aizies nopeldēties un turpinās sauļoties. Bet daudziem, tāds atpūšanās veids neder, viņiem vajag iet, skriet, darboties, būt visu laiki kustībā. Ja jūs esat pieraduši brīvo laiku pavadīt tādā veidā, tas mēs jums piedāvājam pavadīt neaizmirstamu vasaru, nodarbojoties ar ūdens sporta veidiem. Te jūs atradīsiet arī ekstrēmus sporta veidus un varēsiet gūt tik daudz jaunu un spēcīgu emociju, ka varēsiet šo jauko vasaru, atcerēties visu ziemu.

Pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti iegūst izklaides uz ūdens un tas nenozīmē, ka jums ir jābūt izcilam sportistam, lai vasarā varētu gūt neskaitāmu daudzumu pozitīvu emociju. Pietiks ar to, ka mācēsiet peldēt, jums būs minimāla fiziska sagatavotība un vēlēšanās iepazīt kaut ko jaunu.

Viens no mūsdienās populārākajiem ūdens sporta veidiem ir vindsērfings. Lai nodarbotos ar to ir vajadzīgs speciāls dēlis, kura garums ir no diviem līdz četriem metriem un piestiprināta bura. Kā var šo dēli vadīt, jums izstāstīs un parādīs instruktors, bet ātrums ar kādu jūs pārvietosieties, būs atkarīgs no viļņiem un vēja stipruma. Nodarboties ar vindsērfingu var gandrīz jebkurā vietā. Iemācīties vadīt dēli ir samērā viegli.

Mazliet sarežģītāk ir apgūt tādu sporta veidu kā kaitings. Šim sporta veidam ir nepieciešams dēlis, kuru aiz sevis velk gaisa pūķis. Bez pūķa nav iespējams noturēties uz ūdens virsmas, tāpēc, ka dēlis nav spējīgs noturēt jūsu svaru, tāpēc, lai veiksmīgi nodarbotos ar šo ūdens sportu, jums ir vajadzīgs nepārtraukts vējš. Šis sporta veids prasīs uzmanību, ātru reakciju un labu fizisko sagatavotību, it īpaši tad, ka brauciens notiek stipra vēja laikā. Tāds, aktīvs sporta veids vasarā, labāk piestāv vīriešiem, bet ir arī sievietes, kuras ar to lieliski tiek galā. Vispirms ir jāiemācās uz ūdens pareizi palaist pūķi, iepazīties ar drošības noteikumiem un tad var sākt mācīties vadīt pūķi braucot uz dēļa.

Veikbordings no ūdens slēpēm atšķiras ar visdažādākajiem trikiem un lēcieniem, kuri tiek izpildīti ar viļņu un tramplīnu palīdzību. Šis sporta tiek uzskatīts par vienu no drošākajiem sporta veidiem, jo šeit gūto traumu skaits ir ļoti minimāls. Braukšanu var realizēt divos veidos, pirmais – braukšana aiz motorlaivas, otrais- vilkšana ar vinču. Iesācējiem, tomēr labāk braukt aiz motorlaivas, tāpēc, ka tad brauciens būs vienmērīgāks un jau pēc pāris nodarbībām jums parādīsies drošības sajūta.

Viens no visjautrākajiem ūdens sporta veidiem ir zorbings. Lai nodarbotos ar to nav vajadzīga nekāda iepriekšējā fiziskā sagatavotība. Caurspīdīga liela bumba, kuru sauc par zorbu, tiek aiztaisīta ciet ar speciālu “rāvējslēdzēju”, kurš nelaiž cauri ūdeni. Cilvēks atrodas zorba iekšpusē, kur var vārtīties, skriet…un to visu var darīt arī aukstā ūdenī, tāpēc, ka bumba nelaiž cauri aukstumu. Kaut gan zorbam ir viens liels mīnuss – visi prieki ilgst aptuveni 10 – 15 minūtes, jo tieši tādam laika periodam pietiek gaisa.

Daudz piekritēju ir iemantojis arī akvaskipers. Ar šī neparastās ierīces palīdzību, var ļoti ātri pārvietoties pa ūdens virsmu. Akvaskipers ir ļoti kompakts, to var samontēt dažu minūšu laikā, tāpēc to ir ļoti ērti ņemt sev līdzi.

Moderni ūdens sporta veidi, kuri patīk daudziem

Vasara – brīnišķīgais atpūtas laiks. Saule, jūra, ko labāku var vēlēties. Vieni, šo skaisto atpūtas laiku, izbauda mierīgi guļot un sauļojoties saulē, ik pa brīdim peldoties, viņiem tāda atpūta liekas vislabākā. Citi, atkal, tādu atpūtu pat iedomāties nevar, viņiem vajag kustēties, iet, skriet, visu laiku piedzīvot kaut ko jaunu, izjust vēl nebijušas sajūtas un emocijas. Tādi cilvēki arī vasarā izvēlas nodarboties ar sportu, ko lai sakām, ūdens sporta veidi tagad ir kļuvuši ļoti moderni un pieprasīti, ar tiem sāk nodarboties aizvien vairāk cilvēku.

Varbūt ir pienācis laiks, arī jums to pamēģināt un padarīt vasaru vēl vairāk aizraujošu un interesantu? Ieviesiet savā atpūtā mazliet sporta un mazliet ekstremālu sporta veidu, kuri tik daudziem jau patīk! Varbūt tie iepatiksies arī jums?

Neparastie sporta veidi šobrīd ir modes kalngalā un nav nekādas vajadzības kļūt par izcilu sportistu, lai varētu sākt ar tiem nodarboties, pietiks ar to, ja jums ir minimāla fiziska sagatavotība, jūs mākat peldēt un jums ir ļoti liela vēlēšanās pamēģināt kaut ko jaunu!

Iepazīsieties – vindsērfings

Šobrīd, tas ir viens no populārākajiem sporta veidiem. Dēlis un bura, tas ir viss, kas tev nepieciešams, lai sāktu nodarboties ar šo sporta veidu. Dēļa izmēri ir no 2 līdz 4,5 metriem. Iesācēja dēlis varētu būt no 2,75 līdz 3,20 metriem garš, tā platums – starp 60 – 70 centimetriem un tilpums – 200 litri. Dēlis ir jāizvēlas vadoties no svara, ja jūsu svars ir mazāks par 60 kg pietiks ar 160 – 180 litru tilpumu, bet ja jūsu svars ir lielāks par 80 kg, tad dēļa vēlamais tilpums ir ap 200 litriem. Pirmajās burāšanas reizēs iesakām, izmantot mazāka izmēra buru. Glābšanas veste ir obligāta gan iesācējiem, gan pieredzējušiem sportotājiem. Pieredzējuši instruktori parādīs jums, kā vajag vadīt dēli, sākot ar visvienkāršākajiem režīmiem un beidzot ar vissarežģītākajiem. Šis sporta veids der gandrīz visiem vecumiem, tā uzskata profesionāļi.

Romantiskais kaitings jeb pūķošana

Šajā ūdens sporta veidā viss ir mazliet sarežģītāk. Jums ir vajadzīgs dēlis un gaisa pūķis, kurš velk jūs līdzi. Protams, ka var iemācīties to vadīt. Dēlis nav spējīgs noturēt cilvēka svaru, tāpēc bez pūķa, kuru vada vēja spēks, uz dēļa noturēties nav iespējams. Lai varētu nodarboties ar šo sporta veidu, kā arī apgūt šo sporta veidu ir nepieciešams nepārtraukts vējš. Instruktori apgalvo, ka kļūt par pieredzējušu pūķotāju var pēc 10 nodarbībām, bet justies daudz pārliecinošāk, var jau pēc 2 nodarbībām. Šis sporta veids nav paredzēts ikvienam, jo tas prasa gan uzmanību. Labāk to apgūt savā dzimtajā valodā, lai izvairītos no tehniskām kļūdām, kuras var novest pie traumām. Galvenās briesmas – nepareiza pūķa vadīšana stipra vēja laikā, šeit ir vajadzīga laba fiziskā sagatavotība un ātra reakcija, tāpēc šis sporta veids vairāk der vīriešiem. Instruktāža sākas ar pūķa pacelšanās un nolaišanās apmācību, pūķa pacelšanos no ūdens, tiek apgūtu drošības noteikumi un tikai pēc tam sākas nodarbības ar dēļa izmantošanu.

Ūdens slēpes

Iemācīties slēpot ar tradicionālajām pāra ūdens slēpēm ir ļoti vienkārši, to var izdarīt dažu minūšu laikā. Daudzi, kuri jau ir iemācījušies slēpot ar pāra ūdens slēpēm, izvēlas vēlāk slēpot uz vienas slēpes.

Mēs pastāstījām tikai par dažiem, moderniem un interesantiem sporta veidiem, vēl ir ļoti daudz aizraujošu un asu izjūtu pilnu ūdens sporta veidu.

Slēpes vasarā jeb kā iemācīties braukt ar ūdensslēpēm

Saule, ūdens šļakatas, vējš tieši sejā… pamēģini kā bulta lidot nevis pa debesīm, bet pa ūdens virsmu.

Kas ir teicis, ka slēpes ir domātas tikai slēpošanai ziemā? Ja jums ir ļoti garlaicīgi slēpot pa piesnigušajām pļavām un kļūst bēdīgi no tā vien, ka ieraugāt pieputējušo slēpotāja inventāru, tad padariet savu dzīvi krāsaināku un iemācieties braukt ar ūdensslēpēm. Ticiet man, asu sajūtu būs pietiekoši. Tās ir sajūtas, kuras ir grūti aprakstīt… kuteris sāk braukt un tu uzsāc lidojumu! Ar ātrumu 40 km/st tu slīdi pa ūdens virsmu, vējš tieši sejā, visapkārt ūdens šļakatas, elpu aizrauj…bet tu turpini lidot!

Vissarežģītākais šajā sporta veidā ir piecelties no ūdens, pēc iespējas ātrāk pārvarēt pretestību un nokļūt uz ūdens virsmas. To jums parādīs un iemācīs zinoši instruktori, bet ja viss ir izdarīts pareizi, tad kuteris pats jūs izvilks no ūdens. Tajā brīdī vajag vienmērīgi sadalīt svaru uz abām kājām un turēt dēli, aptuveni 45 grādu leņķī, attiecībā pret ūdens virsmu. Tad, kad jūs sajutīsiet, ka kuteris pilnībā jūs ir izvilcis no ūdens, pacentieties pārnest svaru uz vadošo kāju, pievelciet rokturi pie vēdera un pagriezieties slīdēšanas virzienā. Viss. Tagad var krist. Visticamāk, ka kritīsiet vismaz divas, trīs reizes un pēc tam sāksiet normāli vizināties.

Ūdensslēpes salīdzinājumā ar citiem ūdens sporta veidiem ir vienkāršs sporta veids, tas neprasa lielu piepūli ne tehnikas apgūšanā, ne fiziskās sagatavotības ziņā. Tas ir pieejams arī bērniem un cilvēkiem gados, bet tomēr tas, savā ziņā, ir ekstremāls sporta veids, kuram ir nepieciešama iepriekšējā sagatavošanās. Tāpēc atgādinām vēlreiz – nodarboties ar šo sporta veidu, neskatoties uz to, ka tas ir vienkāršs, ir jāsāk instruktora uzraudzībā. Ar instruktoru jūs varat apspriest, kādu inventāru labāk iegādāties. Iesācējam vislabāk ir sākt mācīties braukt ar pāra slēpēm vai kombinētājām slēpēm. Tādas, universālas slēpes ļauj uz divām slēpēm pārvietoties tā, it kā jūs pārvietojaties uz vienas slēpes. Ja jūs esat pieņēmis lēmumu iegādāties pāra kombinētās slēpes, tad izvēlieties, kādas tās būs – šauras vai platas.

Platās slēpes ir stabilākas, ar to palīdzību var sākt apgūt kustību tehniku, kura ir paredzēta braukšanai ar vienu slēpi, kā arī slaloma kustības, jo tām, braucot ar platām slēpēm, būs vajadzīgs mazāks ātrums. Ja jūsu meistarības līmenis būs pakāpies, tad bez slaloma slēpēm jums neiztikt. Tas ir diezgan dārgs prieks. Parasti slēpes tiek izgatavotas no izturīga, ar speciālu sastāvu, piesūcināta koka vai stikla plastikas. Pāra slēpju apakšējā virsma ir plakana un mazliet izliekta, tā ir vieglāk noturēties uz ūdens. Kas attiecas uz slaloma slēpēm, tad to slīdošā virsma vienmēr ir izliekta, jo lielāks izliekums, jo labāk slēpes saskaras ar ūdeni.

Lai iesāktu braukt ar ūdensslēpēm, jums būs vajadzīgas ne tikai slēpes, bet arī speciāls hidrokostīms. Nevajag censties braukšanai ar ūdensslēpēm pielāgot kostīmu, kurš ir paredzēts daivingam. Šim sporta veidam ir vajadzīgs savs, speciāls kostīms, kurš ir izgatavots no neoprēna. Šādā kostīmā starp ādu un audumu izveidojas plāna ūdens kārtiņa. Ķermenis šo ūdeni uzsilda, bet neoprēns novērš siltuma zudumus. Kostīms, kurš ir izgatavots no šī auduma, ļauj slēpotājam brīvi kustēties.

Vēl būs nepieciešama glābšanas veste un cimdi. Pret glābšanas vestes izvēli, vajag izturēties ļoti nopietni, tai jābūt pareizajam izmēram, jo jums tajā būs jāuzturas vairākas stundas, tā nedrīkst ierobežot manevrus un tai ir jāpasargā jūs no sitieniem. Cimdiem ir jābūt no blīva auduma ar labu oderi un drošiem fiksatoriem.

Laipni lūdzam uz ballīti, kas notiks uz neapdzīvotas salas

Tāda veida ballītes ir ļoti iecienītas un populāras, tām vienmēr ir labi panākumi un tās ilgi paliek ciemiņu atmiņā. Ja tā padomā, tad piedzīvojuma tēma mūs vienmēr ir saistījusi un vilinājusi gan grāmatās, gan filmās un seriālos vai arī šovos. Cilvēki, kuri ir nokļuvuši uz neapdzīvota salas, tālu prom no civilizācijas un ierastās infrastruktūras, ir spiesti visus savus spēkus veltīt izdzīvošanai, bet to novērot vienmēr ir interesanti, tas kutina nervus un bieži vien uzdot sev jautājumu: “Bet kā uzvestos es? Kā es censtos atrisināt to vai citu situāciju?”.

Kaut gan, diez vai kurš no mums gribētu patiesībā nokļūt uz neapdzīvotas salas un visus šos jaukumus izbaudīt uz savas ādas. Bet, gandrīz jebkurš no mums ir ar mieru piedalīties ballītē, kura ir veltīta tādai interesantai, piedzīvojumu tēmai.

Tātad, tagad ir jāizdomā, kāds mūsu ballītei būs nosaukums. Ir daudz variantu – “Izdzīvojošo ballīte”, “Ballīte uz neapdzīvotas salas”, “Atnāc uz ballīti un pamēģini izdzīvot!”, izvēle paliek jūsu ziņā.

Ballīti var rīkot dažādās vietās. Vasarā, lieliski derēs pludmale, citā gadalaikā to var rīkot mājās, kafejnīcā vai sporta zālē. Sporta zālē labi ir tāpēc, ka tad varēs izmantos daudz spēļu un konkursu, kuri ir saistīti ar aktīvu kustēšanos.

Ja ballīte notiek pludmalē, tad par dekoriem daudz nav jādomā, jo pati daba par visu ir parūpējusies, ja rīkojat telpā, tad gan būs jāpieliek izdoma.
Par ballītes dekoru derēs viss, kas ir saistīts ar šo tēmu: attēli ar jūras un pludmales skatiem, palmas, gliemežvāki, zivis, akmeņi, ziedu virtenes, kokosrieksti (mākslīgie, protams), aizkorķētas pudeles ar zīmīti iekšpusē, u. c. tēmā ļoti labi iederēsies plakāti ar uzrakstu: “Palīgā!”.

Ballītes cienasts. Par godu tādai ballītei var sarīkot “zivju dienu”. Ideāli derēs cienasts no daudzveidīgajiem jūras produktiem: zivis, siļķīte ar sīpoliem, paipalu olas ar ikriem, garneles uz salātu lapām, grilēta zivs, mīdijas, jūras kāposti u. c. Labi iederēsies arī augļi, tos var vienkārši nomazgāt un ievietot grozos un traukos, sagriezt tos salātos un izmantot desertos.

No alkoholiskajiem dzērieniem lieliski derēs liķieri, kuri ir zilā krāsā. Tos var ieliet caurspīdīgos pokālos, tad to zilā krāsa atgādinās tropisko zilo lagūnu. Pats par sevi saprotams, ka tiem, kuri ir izdzīvojuši, ir nepieciešams liels, svaiga ūdens daudzums.

Ballītes sākumā vajag radīt attiecīgu atmosfēru, noskaņot visus uz lielajiem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem, visiem jāizstāsta, uz kurieni jūs lidojat vai peldat un kas ir noticis. Var pat parādīt plakātu ar tā pārvietošanās līdzekļa izskatu, kurš jūs noveda līdz tam, ka tagad jūs atrodaties uz neapdzīvotas salas. Vakara gaitā var apsveikt ciemiņus ar izglābšanos un piedāvāt visiem kopā uzbūvēt jaunu kuģi vai vismaz plostu.

Tālāk, varat ļaut vaļu savai izdomai un izdomāt visdažādākās spēles un konkursus, kuri būs atbilstoši ballītes tematikai. Arī jau pazīstamās spēles var pārveidot šai tematikai atbilstošas, piemēram, var sarīkot ekstremālās vakariņas, ja mēs esam pieraduši ar dakšiņu un nazi ēst šokolādi, tad tagad, šo spēli varam pārveidot par košļājamo gumijas tārpiņu ēšanu bez rokām. Pasniegt šo spēli var ar vārdiem, ka zivju noķerts tika ļoti maz, tā ka daudz kārtīgi nemaz nav paēduši, bet ir vēl sarakti tārpi un var ēst arī tos. Uzvarētājs, šajā spēlē būs tas, kurš ātrāk apēdīs visus tārpus, tam tad arī pienāksies balva.